Skip links

Su Pompaları

Su Pompaları

Madde Kodu: Gwm-Gwhy-Dp

Kategoriler: Araba

Mevcut Pazarlara: Tümü

Motor soğutma sistemi, öngörülen limitlerin üzerindeki sıcaklık yükselmelerinde , sıcaklığı sabitleme fonksiyonuna sahiptir. Soğutucu likit her türlü motor dönüş hızında doğru akışı garantileyecek olan su pompasından sirküle edilir.

Sistemdeki eksiklik motorda büyük zararlara yol açabilir. Bu nedenle su pompasının düzenli olarak/sistematik olarak kontrol edilmesi çok büyük önem taşır.

Bir çok uygulamada su pompası distribütör kayışından kumanda edilir. Bu yüzden , distributör kumandasının bakımı esnasında, su pompasının kontrolü ve gerekiyorsa değiştirilmesi çok önemlidir.

Pompalarımızın kalitesini ortaya koyan esas unsurlar şunlardır:

  • Bilyeli yatak, bir yandan döndürücüye bir yandan makaraya destek verir. Bu esas, liv üzerinde devamlı kaymayı/yürümeyi garanti etmeli ve komuta sisteminden kaynaklanan/oluşan yüke karşı tepki göstermelidir. Bunlar, çift yuvarlı çark ya da tek yuvarlı çark (döner taraf) ve bir silindirler çarkı (makara taraf) olabilirler. Bilyeli yatağın geometrik şeklinin belirlenmesi araç yapıcısı tarafindan sistemin yarattığı yüke göre belirlenir.
  • Döndürücü, cam, çelik ya da dökme demir lifleri ile yüklenmiş/doldurulmuş sentetik bir materyalden olabilir. Deforme olma/oyuklanma etkisini önleyecek ve doğru akışı garantileyecek olan küçük kanatçıkların kesitleri çok önemlidir. Döndürücünün yapılması, her türlü motor dönüş hızında, likit dağılımını devamlı olarak garantilemek zorunda olduğundan son derece komplekstir/karmaşıktır.
  • Tutucu/sızdırmaz, döndürücü ile bilyeli yatak arasına monte edilmiştir. Bu her türlü işleme/çalışma sıcaklığında ve her türlü dönüş hızında, likidi tutarak bilyeli yataklara sızmasını önler ve pompada dönüşü olmayan zararlara neden olmasını engeller.
  • Pompa gövdesi, araç yapıcısının isteği doğrultusunda, genellikle aluminyum ya da plastik materyalden olur. Her iki tercihte de pompa gövdesi, doğru sertlikte olmayı ve sistem geometrisini garantilemelidir.

Aks Rulman Setleri

Aks Rulmanları

Su Pompalı Triger Setleri

Thermostat

Mafsal İstavrozu

Poryalar

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.